Mylimiausios visų laikų leidyklos „Nieko rimto“ knygos

Mylimiausios visų laikų leidyklos „Nieko rimto“ knygos

Per dvidešimt leidyklos gyvavimo metų išleidome jau daugiau nei 900 knygų. Pradėję savo kelionę nuo knygelių vaikams, pratęsėme ją knygomis jaunesniems ir vyresniems paaugliams, visu būriu įspūdingiausių klasikos kūrinių, skirtų tiek mažiausiems, tiek suaugusiems. Kiekviena išleista knyga mums pati brangiausia, kiekviena turi savo atsiradimo leidykloje priežastį ir istoriją, tačiau skaitytojai visada taria lemiamą žodį. Ar žinote, kokios mūsų leidžiamos knygos skaitytojų pačios mylimiausios? Kurių tiražai pakartoti daugiausiai kartų? Prie kurių gyvuose susitikimuose būriuojasi daugiausiai skaitytojų?

Peržiūrėjome daugybę sąrašų, knygų populiarumą vertinome įvairiausiais pjūviais (pagal parduotų egzempliorių skaičių, pakartotus tiražus, kurių parduota daugiausiai per knygos gyvavimo laikotarpį, apie kurias daugiausiai klausiama ir pan.), ilgai svarstėme, sukome galvas ir galiausiai turime visą dvidešimtuką skaitytojų mylimų mylimiausių! 

1 - 3 vietos!

Sveno Nordqvisto dėdulės Petsono ir katinėlio Finduso knygos neabejotinai pirmauja visuose sąrašuose, kad ir kokiu kampu bežiūrėtume. Pati mylimiausia iš šių knygų – „Findusas išsikrausto“ (4-8 m.). Šias knygas sparčiai vejasi australų rašytojo Johno Flanagano fantastinių knygų serija „Žvalgo mokinys“ (nuo 11 m.), ir Kimberly Brubaker Bradley „Karas, išgelbėjęs mano gyvenimą“ (nuo 11 m.), už kurią autorė 2016 metais pelnė didįjį Niuberio medalį, o knygos vertėja Inga Tuliševskaitė 2017 metais buvo apdovanota už reikšmingiausią ir meniškiausią vertimą.

4 - 6 vietos!

Lietuvos skaitytojai nepaprastai myli gamtą! Toliau mylimiausių sąraše puikuojasi Mariaus Čepulio „Visa tiesa apie gyvūnus“, kuri dar net nepasirodžiusi buvo rezervuota daugiausiai kartų visoje leidyklos istorijoje ir net dvi Selemono Paltanavičiaus knygos: „Gamtos metų ratas“ – geriausias 2017 metų negrožinis kūrinys Lietuvoje ir „Maži ežiuko sapnai“ (3-6 m.) – geriausia 2016 metų knyga vaikams.


7 - 9 vietos!

Nepaprastai įkvepia dvidešimtuke sutikti ir knygeles, skirtas 3-6 metų mažyliams mokytis skaityti ir lavinti smulkiąją motoriką, tiesiogiai susijusią su gebėjimu skaityti. Knygelė „Sukonstruok transporto priemones“, kurioje iš detalių sukonstruojamos kartoninės 3D transporto priemonės, akimirksniu tapo viena mylimiausių. Taip pat čia sutinkame ir 0 lygio „Aš skaitau!“ serijos knygelę „Kada tu žydėsi?“– skiemenukų istoriją, kurią vaikai tiesiog iškvatoja sužinoję, kad meškučio gėlytė niekaip nežydi, nes jis augina... Morką! Ir 1-ojo lygio „Aš skaitau!“ knygeles apie katinėlį Juodį, kurių mylimiausia – „Katinėlis Juodis. Saldžių sapnų“

10 - 12 vietos!

Keliaujame populiariausių knygų keliais ir sutinkame klasiką! Kaip nuostabu, kad šie kūriniai niekada nepraranda aktualumo, kad savo švelnumu, gerumu ir pamatinių vertybių puoselėjimu vis dar randa daugybę kelių ir kelelių į skaitytojų širdis. Lucy Maud Montgomery „Anė iš Žaliastogių“, Kate DiCamillo „Nepaprasta Edvardo Tiuleino kelionė“ ir E. B. White „Šarlotės voratinklis“ – skaitytojų pasakojimus apie šias knygas visada palydi švelniausi atodūsiai. 

13 - 16 vietos!

Nenustebome – visada žinojome ir jautėme skaitytojų palaikymą lietuvių autoriams. Vienos mylimiausių visų laikų leidyklos knygų (čia jau kalbame apie grožines!) – net keturios lietuvių autorių knygos! Neringos Vaitkutės „Klampynių kronikos“ (7-10 m.), kurios žavi net tik nuotykiais, paslaptingais padarais, bet ir šeimos vertybių puoselėjimu, Ignės Zarambaitės „Juodavandeniai“ (nuo 14 m.) – 2021 metų geriausia knyga paaugliams, Šarūnės Baltrušaitienės „Kaip zuikis jausmus pažino“ (4-8 m.), kuri padeda vaikams susipažinti su emocijomis, ir Vaivos Rutkauskaitės „Nepasaka, arba Pasaka apie Ne“ (4-8 m.), kalbanti apie toleranciją, minčių ir emocijų raišką ir tai, jog kiekviena situacija, kad ir kokia nepataisoma atrodytų, turi teigiamą pusę.

17 - 19 vietos! 

Gryniausi pozityvumo pliūpsniai, atkeliavę iš Italijos, Švedijos ir Estijos: Giorgio Volpe „Prieš užmiegant“ (3-6 m.) – švelniai iliustruota paveikslėlių knyga apie draugystę, Jujjos Wieslander „Gražiausios Mamulės Mū ir Varnos istorijos“ (4-8 m.) ir Edgar Valter „Puokiai“ (7-10 m.). Ar žinojote, kad Mamulės Mū knygą iliustravo... Svenas Nordqvistas? Taip! Petsono ir Finduso kūrėjas!  

20 vieta!

Topą užbaigiame fantastiškos vaizduotės britų autorės Frances Hardinge kūriniu „Melų medis“ (nuo 11 m.), už kurį autorė buvo apdovanota prestižiškuoju „Costa“ apdovanojimu. Šokčiojame iš džiaugsmo, kad šią paslaptingą istoriją apie Viktorijos laikų Angliją, apie moteris ir merginas, troškusias mokslo, kuris joms buvo nepasiekiamas, apie vaiko vienatvę šeimoje ir begalinį norą įtikti tėvams įsimylėjo ne tik paaugliai, bet ir fantasy elementams knygose neabejingi suaugusieji.

Ar šiame sąraše atradote savo mylimiausias?